Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 20.04.2024, 04:35

Здолбунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [14]
Наші досягнення [17]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Жовтень » 23 » Профілактика інфекційних захворювань у дітей.
17:32
Профілактика інфекційних захворювань у дітей.

Спеціальні профілактичні заходи інфекційних хвороб у дітей мають бути спрямовані на всі ланцюги епідемічного процесу: сприйнятливість організму, джерело інфекції та механізм її передачі.

Одним із головних заходів у боротьбі з дитячими інфекціями є підвищення несприйнятливості до інфекційних захворювань шляхом проведення активної імунізації. Профілактичні щеплення являються одним із основних факторів в боротьбі з контрольованими інфекціями. Результатом упровадження профілактичних щеплень є ліквідація натуральної віспи на земній кулі, різке зниження захворюваності на такі інфекційні захворювання, як кір, кашлюк, туберкульоз.

З метою утворення специфічного імунітету застосовуються такі вакцинні препарати: живі, убиті, хімічні вакцини, анатоксини.

Живі вакцини - це препарати, які містять живі збудники з ослабленими патогенними властивостями, але із збереженою імуногенністю (здатністю викликати імунітет). Живі вакцини використовують для профілактики туберкульозу, кору, поліомієліту, паротитної інфекції, грипу.

Убиті вакцини - це препарати, що являють собою суспензію вбитих мікробів. Убиті вакцини використовують для профілактики кашлюка, черевного тифу, холери.

Хімічні вакцини - це препарати, які містять тільки ті речовини (антигени), у відповідь на введення яких в організмі утворюються антитіла. Прикладом хімічної вакцини є вакцина проти черевного тифу і паратифу А і В.

Анатоксини - це екзотоксини мікробів, які зберігають антигенні та імуногенні властивості. Анатоксини використовують для профілактики дифтерії, правця, ботулізму.

У склад вакцини може входити один препарат (моновакцини) - протикорова, протипаротитна, протитуберкульозна, протиполіомієлітна, а також декілька препаратів - коклюшно-дифтерійно-правцева.

Вакцинація є обов`язковою (що входить до календаря щеплень) та необов`язковою (за епідпоказниками).
Організація щеплень здійснюється дитячою поліклінікою. Вакцинацію проводять у кабінетах імунопрофілактики дитячої поліклініки.

Щеплення проводять тільки здоровим дітям. У них період після щеплення, як правило, минає без виражених реакцій. Але у невеликого відсотка дітей цей період може супроводжуватися короткими післявакцинальними реакціями у вигляді слабковиражених симптомів інтоксикації, підвищення температури тіла та місцевих реакцій (почервоніння, незначна припухлість). Дітей з відхиленнями в стані здоров"я, відносять до групи ризику з можливими патологічними реакціями та ускладненнями на щеплення. Таких дітей щеплюють по індивідуальному графіку згідно календаря щеплень на фоні спеціальної підготовки амбулаторно або в умовах стаціонарного відділення.

Зниження щеплювальності дітей створює умови для активації епідемічного процесу та призведе до зростання захворюваності. В цих умовах діти зі зміненою імунологічною толерантністю (неприйнятністю), не отримавши щеплень, мають високий ризик захворіти інфекціями з можливим тяжким перебігом та несприятливими наслідками. Забезпечення проведення активної імунізації кожній дитині створює високий колективний імунітет до контрольованих інфекцій.

Переглядів: 680 | Додав: koruzhynets | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • Відділ освіти Здолбунівської РДА
  • Міністерство освіти і науки України
  • Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти
  • Український регіональний центр оцінювання якості освіти
  • Національна дитяча гаряча лінія
  • Національна гаряча лінія

  • Copyright MyCorp © 2024
    uCoz