У 1950 році розпочалося будівництво Здолбунівського цементного заводу, а у 1951 році було закладено перший камінь житлового селища для робітників і службовців цього підприємства.
У 1954 році розпочалося будівництво школи, яке закінчилося наприкінці 1957р.
І ось 1 січня 1958р. широко розкрила двері Новоздолбунівська середня школа.
На той час було відкрито 5 класів (з 1 по 5) і нараховувалося 56 учнів.
Педагогічний колектив складався з 9 вчителів, а саме: Савченко Л.О., Ткаченко О.І., Ясен Л.О., Прохорова О.І., Патрикеєва А.С., Панасюк О.І., Ковальчук О.Г. Очолила його директор школи Ковтун Р. О.
1 вересня 1958 року було відкрито 8 класів, у яких навчалося 144 учні. Педколектив з 14 осіб очолила Ковальчук О. Г.
А з 1959 року по 1994 рік на посаді директора працює Співак А.Є.
Визначною подією в житті школи був перший випуск 1960-1961 навчального року. Путівку в життя одержали 18 випускників.
З кожним роком зростала кількість учнів та збільшувався вчительський колектив.
У 1971-1972 навчальному році навчалося 917 учнів у 29 класах.
У 1994 році педагогічний колектив очолила випускниця ЗОШ №3 Ковальчук Л.Є.
У школі 13 навчальних кабінетів, капітально відремонтовано спортзал та туалети.
- Для удосконалення фахового рівня вчителів працюють методичні об’єднання.
- У школі діє батьківський комітет, який обирається з числа батьків і разом з дирекцією вирішує питання навчання та виховання учнів, дієвою є Рада школи.
- Традиційними стали свята: «День Знань», «День працівника освіти», «Свято Миколая», «Вечір Різдвяних віншувань», «Шевченківські дні», «Свято Букваря», «День Матері», «Свято Останнього дзвоника», «Випускний вечір».
Важливе місце в житті школи займають гуртки. У різні роки вони виконували різне призначення. Особливо популярними були танцювальний, драматичний, духовий, учасники якого пов’язали долю з мистецтвом – стали співаками, професійними акторами.
В історії школи зафіксовано і досягнення спортсменів, які брали участь у спортивних гуртках і секціях. Школа гордиться кандидатами в майстри спорту та майстрами спорту.
Із середини 60-их років розпочалося проведення шкільних олімпіад. Серед учнів школи багато переможців з базових дисциплін на рівні району, області, держави. Окремі з них стали кандидатами наук, доцентами, професорами.
Школа є провідною за участю школярів у Малій академії наук: з фізики, математики, екології, української мови та літератури, зарубіжної літератури, мистецтвознавства, журналістики.
У школі розвинена туристично- краєзнавча робота, діє туристичний гурток «Ватра ».
Щоліта організовуються пришкільні табори, у яких оздоровлюється значна кількість школярів. Класні керівники для учнів школи організовують різноманітні екскурсії: у Карпати, Львів, Київ, Тернопіль, Луцьк, Дубно, Клевань, Пересопниця, Остріг, Межиріч, Золочів, Підгірці, Олеськ, Вишневець, Збараж.
У школі є бібліотека, яка має книжковий фонд 17579 і забезпечує учнів підручниками.
Візитна картка школи – учні, які в різні роки після її закінчення вступали у вищі навчальні заклади, стали професіоналами в різних галузях.
Ми, вчителі цієї школи, з гордістю продовжуємо традиції наших попередників, і кожен з нас розуміє: від любові до школи бере початок багато кращих поривань душі.